Čo je Campeonato Brasileiro Série A?

Otázka: Čo je Campeonato Brasileiro Série A?

Odpoveď: Campeonato Brasileiro Série A je najvyššia úroveň profesionálneho futbalu v Brazílii.

Otázka: Kto vyhral Campeonato Brasileiro Série A v roku 2014?

Odpoveď: Cruzeiro vyhralo Campeonato Brasileiro Série A v roku 2014 druhýkrát za sebou a celkovo štvrtýkrát.

Otázka: Bola v šampionáte prestávka kvôli podujatiu, ktoré sa konalo v Brazílii?

Odpoveď: Áno, medzi deviatym a desiatym kolom šampionátu bola prestávka kvôli Majstrovstvám sveta vo futbale 2014, ktoré sa konali v Brazílii.

Otázka: Kedy sa Cruzeiro ujalo vedenia a získalo titul?

Odpoveď: Cruzeiro sa ujalo vedenia v 6. kole a titul získalo po víťazstve 2:1 nad Goiásom na štadióne Mineirão, v 36. kole.

Otázka: Ktorý tím zostúpil do nižšej súťaže po remíze 1:1 proti Flamengu?

Odpoveď: Criciúma zostúpila po remíze 1:1 proti Flamengu, tiež v 36. kole.

Otázka: Kto zostúpil do nižšej súťaže po prehre 2:0 so Santosom?

Odpoveď: Botafogo zostúpilo po prehre so Santosom 2:0.

Otázka: Ktorý tím si zaručil zotrvanie v prvej lige po poslednom kole zápasov?

Odpoveď: Palmeiras si zaručil zotrvanie v prvej divízii po tom, čo v poslednom zápase proti Atléticu Paranaense dosiahol iba remízu po porážkach svojich konkurentov Vitórie a Bahie.