Sezóna 2007 New York Giants

Sezóna 2007 v New York Giants bola 83. sezónou tímu v Národnej futbalovej lige. Skončili ju s 10 víťazstvami a 6 prehrami. Skončili na druhom mieste v NFC East. V play-off získali piate miesto.

Giants sa v tejto sezóne dostali do play-off. Prvý zápas play-off odohrali proti štvrtému tímu Tampa Bay Buccaneers. Hralo sa na štadióne Raymond James Stadium v Tampe na Floride. Giants vyhrali tento zápas 24:14. Ani jeden z tímov sa nestretol v základnej časti ani pred sezónou. Ďalšie 3 zápasy boli súpermi, s ktorými sa stretli v základnej časti.

Druhý zápas play-off bol proti tímu Dallas Cowboys. Hralo sa na Texas Stadium v meste Irving v Texase. Giants prehrali predchádzajúce dva zápasy s Cowboys, ale tentoraz vyhrali 21:17. Tony Romo v závere zápasu hodil interception.

Tretí zápas play-off bol proti druhému tímu Green Bay Packers. Hralo sa na štadióne Lambeau Field v Green Bay v štáte Wisconsin. Brett Favre v predĺžení hodil interception Coreymu Websterovi. Toto zachytenie je Favreho poslednou prihrávkou v drese Packerov. Giants vyhrali 23:20.

V Super Bowle XLII hrali Giants proti New England Patriots. Patriots ukončili základnú časť bez porážky a boli veľkými favoritmi. Zápas sa zapísal do pamäti vďaka "chyteniu do prilby", keď David Tyree vo štvrtej štvrtine chytil loptu o svoju prilbu. Giants vyhrali zápas 17:14. Tento zápas bol pre Patriots nepríjemný. Zabránil Patriots stať sa prvým tímom NFL s bilanciou 19-0.

Tím bol prvým účastníkom medzinárodnej série NFL, ktorý vyhral Super Bowl. V medzinárodnej sérii hrali s Miami Dolphins. Bol to prvý zápas, ktorý sa hral v Londýne.

Giants v roku 2007 boli prvým tímom NFC, ktorý vyhral tri zápasy na cestách, o tri roky neskôr ich nasledovali Green Bay Packers.

V dvoch zápasoch play-off nastúpili Giants v modrých dresoch proti Tampe Bay a Dallasu.

V roku 2007 Giants pripomínajú príbeh cinderalla.

Otázky a odpovede

Otázka: V ktorom roku sa konala sezóna 2007 v New York Giants?

Odpoveď: Sezóna 2007 tímu New York Giants bola 83. sezónou tohto tímu v Národnej futbalovej lige.

Otázka: Koľko mali víťazstiev a prehier?

Odpoveď: Skončili s 10 výhrami a 6 prehrami.

Otázka: Kde skončili vo svojej divízii?

Odpoveď: Skončili na druhom mieste v NFC East.

Otázka: Proti komu hrali v prvom zápase play-off?

Odpoveď: Prvý zápas play-off hrali proti štvrtému tímu Tampa Bay Buccaneers. Hralo sa na štadióne Raymond James v Tampe na Floride.

Otázka: Proti komu hrali o Super Bowl XLII?

Odpoveď: V Super Bowle XLII hrali Giants proti New England Patriots.

Otázka: Čo si pamätáte z tohto zápasu?

Odpoveď: Zápas si pamätáme pre "Helmet Catch", keď David Tyree chytil loptu o svoju prilbu vo štvrtej štvrtine.

Otázka: Čo spôsobilo, že Patriots zvíťazili?

Odpoveď: Zabránilo Patriots stať sa prvým tímom NFL s výsledkom 19:0.