Super Bowl XX

Super Bowl XX bol 20. ročník Super Bowlu. Zápas sa hral 26. januára 1986 v louisianskom Superdome. Stretli sa v ňom Chicago Bears (15:1) z NFC a New England Patriots (11:5) z AFC. Hymnu zápasu predniesol Wynton Marsalis a v polčasovej prestávke zahrala skupina Up With People. Bears vyhrali svoj prvý Super Bowl 46:10, ale nešli do Bieleho domu kvôli výbuchu raketoplánu Challenger. V roku 2010 išli Bears do Bieleho domu, aj keď Walter Payton a Dave Duerson sa na ňom nezúčastnili kvôli svojej smrti.

Hra

Zápas sa pre Bears začal zle, keď Walter Payton stratil loptu a New England získal loptu. Kopajúci Tony Franklin potom skóroval ako prvý za Patriots. Neskôr skórovali aj Bears, keď Kevin Butler strelil dva góly a potom skóroval Matt Suhey. V 2. štvrtine Jim McMahon zaznamenal touchdown a potom Butler kopol ďalší field goal. Bears potom v tretej štvrtine zaznamenali 3 touchdowny a New England by konečne v štvrtej štvrtine zaznamenal touchdown, ale quarterback Patriots Steve Grogan bol v koncovej zóne obranca za 2 body.

Najužitočnejší hráč (MVP)

Najlepším hráčom Super Bowlu sa stal obranca Bears Richard Dent, ktorý mal 1,5 sacku - časť z celkového počtu 7 sackov Bears v Super Bowle - a 2 vynútené straty lopty.