Marina Bay Street Circuit

Súradnice: 1°17′29.05″N 103°51′50.93″E / 1.2914028°N 103.8641472°E / 1.2914028; 103.8641472

Okruh Marina Bay Street Circuit (inak známy ako Singapore Street Circuit) je pouličný okruh okolo zálivu Marina Bay. Na tejto trati sa jazdí Veľká cena Singapuru. Trať je dlhá 5,073 km (3,15 míle). Nachádza sa vedľa prístavu, podobne ako Veľká cena Monaka.

Obvod navrhla spoločnosť KBR Inc. Ide o modifikáciu pôvodného návrhu, ktorý ako prvý navrhol Hermann Tilke.

Charakteristika

Areál okruhu sa nachádza na prázdnom pozemku pri bulvári Republic Boulevard. Dočasná trať vedie z boxov pod mostom Benjamina Shearesa na bulvár Republic Boulevard a odbočuje na Raffles Boulevard. Potom pokračuje po Nicoll Highway, Stamford Road a Saint Andrew's Road okolo Padangu a okolo mestskej radnice.

Cesta potom vedie na most Anderson Bridge, okolo hotela Fullerton a tesnou ľavotočivou zákrutou na Esplanade Drive vedľa parku Merlion. Napojí sa na Raffles Avenue a za Esplanade sa pretne doprava až pred The Float v Marina Bay a vráti sa do areálu boxov cez ďalšiu dočasnú cestu okolo Singapore Flyer. Rozloženie trate je jedinečné v tom, že medzi zákrutami 18 a 19 pretekajú vozidlá pod časťou tribúny Floating Platform.

Jazdci F1 kritizovali trať ako príliš hrboľatú. Lewis Hamilton sa vyjadril, že je dvakrát ťažšia ako okruh v Monaku a veľmi fyzicky náročná - vyžaduje si dvakrát viac energie na jedno kolo.

Ostatní jazdci, vrátane Sébastiena Bourdaisa a Fernanda Alonsa, vyjadrili svoje obavy z vysokých a tvrdých obrubníkov v zákrute 13 a v šikane v zákrute 10 na pouličnom okruhu. Jazdci sa obávali, že náraz do nerovností by mohol spôsobiť poškodenie vozidla. Obávali sa tiež, že ich nerovnosti vytlačia do steny na vonkajšej strane zákruty. V reakcii na pripomienky jazdcov nariadil riaditeľ pretekov a bezpečnostný delegát FIA Charlie Whiting upraviť vysoké obrubníky v 10. zákrute v Singapure.

Vstup do boxovej uličky označilo niekoľko jazdcov za "ťažký a neuveriteľne nebezpečný". Nepáčil sa im rýchly charakter zákrut, v ktorých sa nachádza boxová ulička. Vjazd do boxov bol potom pred sobotňajším oficiálnym kvalifikačným kolom upravený.

V marci 2009 boli pomenované tri zákutia okruhu. Zatáčka 1 bola pomenovaná Sheares podľa Benjamina Henryho Shearesa, druhého prezidenta Singapuru. Zákruta 7 bola pomenovaná Memorial, pretože sa nachádza v blízkosti civilného pamätníka z druhej svetovej vojny. Zákruta 10 bola pomenovaná Singapore Sling.

Otázky a odpovede

Otázka: Aké sú súradnice okruhu Marina Bay Street?

Odpoveď: Súradnice okruhu Marina Bay Street Circuit sú 1°17′29,05″N 103°51′50,93″E.

Q: Čo je Marina Bay Street Circuit?

A: Marina Bay Street Circuit je pouličný okruh okolo Marina Bay, na ktorom sa koná Veľká cena Singapuru.

Otázka: Ako dlhý je okruh Marina Bay Street Circuit?

A: Okruh Marina Bay Street Circuit je dlhý 5,073 km (3,15 míle).

Otázka: Aký je štýl dizajnu okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpoveď: Štýl dizajnu okruhu Marina Bay Street Circuit je podobný ako pri Veľkej cene Monaka, pretože susedí s prístavom.

Otázka: Kto bol pôvodným dizajnérom okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpoveď: Pôvodným dizajnérom okruhu Marina Bay Street Circuit bol Hermann Tilke.

Otázka: Kto upravil pôvodný dizajn okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpoveď: Upravený projekt okruhu Marina Bay Street Circuit vypracovala spoločnosť KBR Inc.

Otázka: Aký je účel okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpoveď: Účelom okruhu Marina Bay Street Circuit je organizovať Veľkú cenu Singapuru.